​​​​​​​Zítra další zápas – tentokrát Český pohár

Zatímco většina lidí zažívá hektické přípravy na Vánoce, naši hráči ani pořádně nevydechnou po jednom zápase a už se připravují na další. Po vítězném domácím zápase s vicemistrem z Opavy, mají pouhý den na to, aby se dali dohromady a v úterý vyrazili k osmifinálovému zápasu Českého poháru do Hradce Králové.

Jak jistě víte, Hradec je nováčkem domácí nejvyšší soutěže a zatím se rozkoukává. Hradečtí Sokoli se krčí na posledním místě, ale když se podíváme na jejich výsledky, tak jen pár z nich je opravdu jednoznačných a je vidět, že Sokolům častokrát dojde dech až ke konci utkání, jak se třeba stalo při prvním letošním střetnutí Ústí a Hradce, když s námi Sokoli dlouho drželi krok a naši hráči rozhodli o vítězství 77:67 až v poslední čtvrtině. Hodně podobný výsledek uhrál Hradec v rámci KNBL na domácí palubovce s favoritem z Pardubic a dle výsledků jednotlivých čtvrtin je vidět, že opět Sokoli drželi krok a po 30 minutách prohrával o pouhé 4 body.

SLUNETA si ve svém posledním zápase, také v rámci ligového utkání, doslova smlsla na vicemistrovi. Opavští dorazili do Ústí sice z chutí hrát, ale dlouhé cestování v rámci Champions league se na hráčích podepsalo, a jak sám na tiskovce po utkání řekl trenér Opavy: „Dnes nám nešly nohy…“. Toho dokonale využila parta kolem Tondy Pištěckého a dokráčela si pro vítězství v exhibičním stylu.

Filip Šmíd:
„Hodně náročný program vrcholí, po zápase s Opavou cestujeme do Hradce, který je sice na posledním místě, ale nepředvádí špatný basketbal a většina soupeřů se proti němu na výsledek docela nadře, známe to z prvního střetnutí v Ústí. Musíme využít toho, že se nám teď daří a hrajeme ve velké pohodě.“