„Poločas“ pro SLUNETU

Tento týden skončí sezóna pro jednoho z dvojice DEKSTONE Tuři Svitavy a SLUNETA Ústí nad Labem, tyto dva celky se utkají v předkole play-off o postup do vyřazovacích bojů. Pro oba celky bude vyřazení před branami play-off nesplněním předsezónních cílů, takže série na sebe přitahuje velkou pozornost, obzvláště když dosavadní souboje byly víceméně vyrovnané až do koncovek. První utkání série, hrané na dva zápasy a součet skóre, se odehrálo v úterý ve Svitavách.

Oba celky vlétly do utkání ve velkém stylu, domácí nejprve dobře stříleli, ale hosté se jim nakonec vyrovnali trpělivou hrou. Tury držela ve hře střelba za 3 body (5 trojek v tomto období), SLUNETU táhl čerstvý MVP měsíce Lamb Autrey (10 bodů). První čtvrtina skončila 25:28 pro Ústí.

Ve stejném, tedy útočném, stylu pokračovalo utkání i ve druhé čtvrtině, Tuři si drželi dobré procento střelby za tři body (21/9), to se nedalo říci o ústeckých hráčích (10/1). Zápas chvílemi připomínal souboj mezi domácím Svobodou (17 bodů v poločase) a hostujícím Autreym (14 bodů za  poločas). Vrásky domácímu trenérovi přidělal pivot Pinkston, který si hned v úvodu tohoto období udělal třetí osobní chybu a trenér Pivoda jej musel z hřiště stáhnout, aby ho pošetřil do druhé půle. Do šaten se šlo za stavu 49:48.

Už v závěru první půle se začal do provozní teploty dostávat Tur Slezák a po velké přestávce to rozjel naplno a táhl svůj tým. Už takhle napjatá atmosféra houstla s vyrovnaným průběhem a domácí to odnesl diskvalifikačním faulem. Svitavy tak měly z podkošového dua už jen jednoho pivota, navíc se třemi fauly. V druhé polovině tohoto dějství se hostům podařilo zbrzdit Slezáka a dobře organizovaným útokem jít do vedení po 30 minutách 68:75.

Hodně vyhecované a hlavně vyrovnané utkání dospělo až do koncovky, SLUNETA hrála výbornou partii a domácí drželi vyrovnaný průběh hlavně díky útočným doskokům a následným bodům z druhých šancí. V rozhodující koncovce se podařilo Ústí vybojovat výhru 91:93. Do odvety si tedy veze dvoubodový náskok. Před čtvrtečním utkání v Ústí je tedy vše otevřené.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 91:93 (25:28, 49:48, 68:75)
Body domácí: Svoboda 25, Marko 17, Slezák 16, Bujnoch 11, Welsch, Sehnal a Pinkston všichni po 5, Johnson 4, Sehnal 3
Body hosté: Autrey 25, Rakočevič 21, Haymond 13, Pecka a Hanes po 11, Fait 6, Haiblík 4, Maděra 2
Trojky: 38/13 – 17/3
Trestné hody: 26/20 – 24/20
Doskoky: 34 - 38
Osobní chyby: 22 - 22
Odkaz na statistiky utkání (nbl.basketball).