Válečníci odvrací ústecký mečbol

Děčín zvládl uhájit domácí palubovku a vynutil si rozhodující 7. zápas série, který se odehraje už ve čtvrtek.

Válečníci začali sice trochu nervózně a chvíli to trvalo, než se prosadili, naopak Ústečtí měli dobře seřízenou mušku dokázali si vystřílet malý náskok, ten ale Válečníci ještě do konce prvního dějství smazali a na tabuli svítilo skóre 16:16.

V úvodu druhého dějství měli malinko navrch domácí a svěřenci Honzy Šotnara se hodně nadřeli na každý koš. Válečníkům totiž dobře držel obranný zónový val a Pandy jen těžko prosazovaly. Když pak 7 body v řadě Válečník Svoboda vystřílel svému týmu vedení 32:27, musel si ústecký kouč brát oddechový čas. SLUNETA pak do poločasu hlavně díky bodům Ládi Pecky a Mavericka Rowena dotáhla na 41:38.

Třetí čtvrtina moc úspěšných střel nepřinesla, a tak bylo co takříkajíc co doskakovat, a v té činnosti vynikali více domácí, kteří bod po bodu navyšovali náskok, a když nějaká střela nepropadla košem, urvali doskok a ve výsledném technickém zápise v políčku body z druhých šancí svítilo číslo 18, což je na play-off prostě moc.

Za Ústí měl sice nejlépe seřízenou mušku Maverick Rowan, a i když dostal podporu od Nicholse a Ládi Pecky, nestačilo to. V druhém poločase letělo procento střelby Ústecký střemhlav dolů a Válečníci nedopustili žádné drama.

Definitivně poslední El Nordico této sezóny se tedy odehraje ve čtvrtek na SLUNETĚ a rozhodne, kdo ve finálové dvojici doplní Nymburk.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 79:66 (16:16 41:38 58:51)
Body domácí: Svoboda 19, Walton 13, Pomikálek 12, Štěrba 11, Šturanovič 10, Boškovič 8, Slowiak 6
Body hosté: Rowan 15, Nichols a Pecka po 14, Autrey 8, Martin 4, Nábělek 3, Haiblík a Johnson po 2
Trojky: 22/6 – 37/7
Trestné hody: 27/21 – 21/15
Doskoky: 50 - 42
Osobní chyby: 20 - 24