Otevíráme brány semifinále

Čtyři měsíce trvala domácí neporazitelnost Ústí a do pátého utkání čtvrtfinálové série šly Pandy s jasným cílem opět uhájit domácí prostředí, a hlavně ukončit sérii s Pardubicemi. Shodou okolností to byly právě Pardubice, které zde naposledy vyhrály o jediný bod.

A už od začátku byla evidentní enormní motivace a koncentrace domácích hráčů, kteří měli vstup do zápasu z říše snů, po pomalejším rozjezdu se ze stavu 5:5 díky trojkové kanonádě stalo rychle 21:8. Když pak vystřídal už dvanáctibodový Autrey, ofenziva Ústí trochu zpomalila a konečný stav po první desetiminutovce byl 23:13.

Druhý úsek hry měl podobný průběh jako ten první, s Autreym na hřišti domácí válcovali hosty, ale jakmile si šel na chvíli odpočinout, začaly Pardubice stahovat. SLUNETA má naštěstí svého kapitána Láďu Pecku, který bodově táhl svůj tým v závěru první půle. Do šaten se šlo za stavu 41:34.

Co trochu chybělo ústeckému týmu, byly body Tye Nicholse, MVP soutěže da l za poločas 4 bodíky. Fanoušci domácího celku se nakonec dočkali, ústecká hvězda se začala výrazněni prosazovat po přestávce a náskok domácích začal opět narůstat. V závěru třetí desetiminutovky sice Beksa díky několika trojkám stáhla náskok SLUNETA, ale poslední slovo si vzal Ty Nichols a uzavřel účet tří čtvrtin na 65:54.

Definitivně zlomila SLUNETA odpor Beksy v poslední čtvrtině, když s rychle ubývajícím časem stále držela dvouciferný polštář a hostům došly síly na další nápor. Ústí se tak stává po Nymburku a Děčínu třetím semifinalistou a bude bedlivě sledovat poslední čtvrtfinálovou sérii mezi Opavou a Ostravou.

Jan Šotnar (trenér Sluneta Ústí nad Labem):
„V první řadě děkuji Pardubicím za tu sérii, protože si myslím, že ačkoliv tam byly některé zákroky, které byly tvrdé, tak si myslím, že to bylo na hraně férovosti a nebylo to nikterak vyhrocené. Bylo to těžkých pět zápasů. Když jsme dostali do play-off Pardubice, tak jsme samozřejmě nejásali, protože víme, že ten tým je dobrý. Měli trochu smůly v sezóně, která je pak doprovázela malinko i v play-off, kdy se jim zranil Kameron Chatman. Na druhou i v těch prvních zápasech, kde byli kompletní, jsme vedli v poločase o osmnáct bodů a v tom úvodním klání jsme dominovali. Jak jsem říkal hráčům, play-off začíná od nuly, ale těch deset měsíců předchozí práce se někde projeví. A podle mého názoru se to v té sérii projevilo, hráli jsme lepší basketbal, hráli jsme týmověji a byli jsme soudržnější. Díky tomu postupujeme semifinále, jak jsem říkal hráčům, teď se podíváme na Ostravu s Opavou, kdo nám zbyde, na toho se připravíme. Naše sny a cíle tímto ještě nekončí.“

Vanja Miljković (trenér Pardubic):
„Pro nás tímto zápasem bohužel sezóna končí. Byla to těžká sezóna, potkalo nás hodně problémů a k dnešnímu zápasu mohu říci, že jsme se snažili, nevzdali jsme to a bojovali jsme do konce, ale pokaždé, když jsme se přiblížili a snížili rozdíl pod 10 bodů, chyběl nám ten jeden dva krůčky navíc, abychom skóre srovnali. Už nám chyběly síly a někdy i koncentrace. Dnes zaslouženě vyhrál lepší tým a postupuje do semifinále.“

Ladislav Pecka (Sluneta Ústí nad Labem):
„Myslím, že dnes jsme na soupeře vlétli s čistou hlavou, stoprocentně soustředění. Samozřejmě tam byly nějaké výpadky, protože Pardubice jsou dobrý tým a nevzdávaly to do poslední minuty. My jsme si ale celkem pohodlně udržovali určitý polštář a na konci už jsme to završili jednoduchými koši a završili momentum.“

Petr Šafarčík (BK KVIS Pardubice):
„V první řadě bych chtěl pogratulovat Ústí. Postoupilo naprosto zaslouženě v podstatě jednoznačným rozdílem 4:1. Zasloužilo si to za celou sezónu, ať už hráči za svou snahu, za to, jak působí na hřišti jako tým, či trenér, protože ten tým má jasný rukopis a je dobře vedený. Myslím, že to vidí úplně všichni. Já jim přeji do zbytku play-off jen to nejlepší, jelikož nás porazili po právu, a určitě je budu sledovat, protože si myslím, že to mohou dotáhnout hodně daleko.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK KVIS Pardubice 83:64 (23:13, 41:34, 65:54)
Body domácí:
Autrey 23, Nichols 20, Pecka 15, Rowan 7, Johnson 6, Martin 5, Nábělek 3, Žikla a Karlovský po 2
Body hosté: Vyoral 15, Pekárek a Šafarčík po 10, Marshall 8, Škifić, Potoček a Švrdlík všichni po 6, Burda 3
Trojky: 30/11 – 27/9
Trestné hody: 5/4 – 11/9
Doskoky: 36 - 32
Osobní chyby: 15 - 14