• banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

​​​​​​​S Olomouckem přesvědčivě

​​​​​​​S Olomouckem přesvědčivě

V neděli se po reprezentační pauze konečně dočkali i ústečtí fanoušci, SLUNETA hostila v posledním utkání 9. kola Kooperativa NBL BK REDSTONE Olomoucko. Tedy tým, který si připsal první výhru v 8. kole proti velkému favoritovi z Opavy a do Ústí přijel hodně nabuzen.


Na domácích hráčích byla hned od začátku vidět velká chuť do hry a nekonsolidovaná obrana hostů jim nahrávala, k vidění bylo hodně rychlých protiútoků. SLUNETA rychle odskočila na dvouciferný rozdíl. Olomoucko se pak také rozehrálo, a tak ofenzivně laděná první čtvrtina skončila 29:21.

Ve druhé desetiminutovce si hráči SLUNETY dále s chutí zaútočili, v této aktivitě nejvíce vynikal kapitán Láďa Pecka. Ústí kontrolovalo dvouciferný náskok a do šaten se šlo za stavu 52:39.

Hosté vystrčili růžky po přestávce, když vedeni hlavně Kněževićem, stáhli náskok na jednociferný rozdíl, ale to vyřešil domácí kouč Šotnar time-outem. Po něm se jeho svěřenci opět zkoncentrovali a zase odskočili na větší rozdíl. Po třech čtvrtkách to bylo 73:61.

SLUNETA definitivně zlomila odpor hostů v poslední čtvrtině, kde předvedla trojkovou smršť a odskočila na dvacetibodový rozdíl. Diváci ve SPORTCENTRU SLUNETA se v závěru utkání náramně bavili, protože hráči ve žlutých dresech jim nabídli plno krásných akcí a ve vzduchu visela stovka už od poloviny posledního dějství.

Do týmové kasy nejvíce přispěje Spencer Svejcar, který z čáry trestného hodu prolomil ono „kilo“, když si SLUNETA dokráčela pro pohodlné vítězství 109:89. Za zmínku stojí několik skvělých individuálních výkonů, v první řadě 30 bodů domácího kapitána Pecky, k třicítce se blížil i druhý nejlepší střelec Ústí Martin s 29 body a v neposlední řadě dva double-doubly, první má na svědomí nováček Hicks za 11 bodů a 12 asistencí a druhý pak Delvon Johnson za 10 bodů a 11 doskoků.

Dle všeho se tedy podařilo zapracovat nové tváře na výbornou a nyní je „jen“ potřeba to dokázat i proti těžším soupeřům, k čemuž bude příležitost už příští víkend v Opavě.

Honza Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„Dnes mám radost především z vítězství, a také z toho, jak se uvedly naše dvě nové posily, které byly hodně znát. Malinko mě mrzí, že jsme nehráli na sto procent celé utkání. Ve 2. poločase nám chyběla koncentrace v obraně, mysleli jsme si, že to půjde samo. Občas jsme v útoku až příliš spoléhali na individuální akce, což v tréninkovém procesu takhle nebylo během té reprezentační pauzy. Takže teď máme ještě týden, abychom dali tým ještě více dohromady a do Opavy pojedeme ještě silnější.“

Tihomir Bujan (trenér Olomoucka):
„Gratuluji Ústí k velice dobrému zápasu, my jsme nevyužili několika šancí v první čtvrtině, kdy jsme měli několik otevřených střel, ale neproměnili je, poté jsme znervózněli a dali jsme soupeři až příliš mnoho jednoduchých střel a Ústí je až moc dobrý tým na to, aby nás nepotrestal. Bojovali jsme, ale dnes to nestačilo, příště to holt musíme udělat lépe.“

Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí):
„Jsem rád, že to dnes dopadlo tak, jak to dopadlo. Pro nás v uvozovkách povinná výhra, i když jsme věděli, že Olomoucko dostalo čerstvý vítr do plachet. Respektovali jsme to a pohlídali si to na určitých pasážích. Jsem rád, že se předvedli i noví Američané, hráli opravdu dobře.“

Lukáš Feštr (Olomoucko):
„My dnes měli problémy především v obraně, nedokázali jsme se vyrovnat s rychlým přechodem Ústí do útoku. Dostali jsme o dvacet, 89 vstřelených bodů venku je dobré, ale 109 inkasovaných je prostě moc. Gratuluji Ústí k výhře.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK REDSTONE Olomoucko 109:89 (29:21 52:39 76:64)
Body domácí: Pecka 30, Martin 29, Svejcar 19, Hicks 11, Johnson 10, Dailey 8, Karlovský 2
Body hosté: Moten 20, Kněžević 19, Heinzl 13, Feštr 12, Halada 11, Williams 10, Welsch 4
Trojky: 25/12 – 22/8
Trestné/ hody: 21/13 – 20/15
Doskoky: 42 - 35
Osobní chyby: 18 - 14
Diváci: 920
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Ohlasy po utkání: 


 

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Imperial Standard
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex