Nymburk vede 2:0

V rychlém sledu pokračovala čtvrtfinálová série SLUNETA – Nymburk druhým utkáním. Už rozcvičování naznačilo, že dnes to bude ze strany Ústí více energetické, protože jeden z hráčů zasmečoval tak silně, že rozbil desku a utkání začínalo s patnáctibodovým zpožděním, kvůli opravě desky.

A stejně energeticky jako se ústečtí hráči rozcvičovali, tak i vstoupili do utkání a po necelých 4 minutách vedli domácí pouze 7:6 a domácí lodivod si vzal time-out. A pomohlo to, domácí se rychle probrali a začali přednášku na téma nekompromisní obrana a bleskurychlý přechod do útoku a náskok Nymburka začal nabírat. Po první čtvrtině to bylo už 33:15.

V druhém dějství utkání navázalo na scénář z nedělního utkání a domácí pokračovali v dominanci pod oběma koši a nebýt bodů DJ Hanese v posledních minutách poločasu, mohlo to být ještě horší, takhle poločas skončil 64:38. Stejná písnička se opakovala i po přestávce, ba co víc, domácí hráči se rozstříleli za tři body, takže není divu, že se skóre po třech čtvrtinách vyšplhalo až na jindy konečných 92:59.

Budiž hráčům Ústí ke cti, že ani s tak velkou ztrátou nezabalili utkání a hráli až do konce, odměnou jim za to bylo dílčí vítězství v posledním dějství 13:23. Série se nyní přesouvá na sever Čech, kde ve čtvrtek bude moci Nymburk využít mečbol.

ERA BASKETALL NYMBURK – SLUNETA Ústí nad Labem  105:82 (33:15, 64:38, 92:59)
Body domácí: Harding 18, Zimmerman 17, Kovář 13, Prewitt, Dalton a Obasohan všichni po 9, Palyza 8, Tůma 7, Benda a Šafarčík po 6, Hruban 3
Body hosté: Hanes 16, Fait 14, Haymond a Pecka po 11, Autrey  9, Rakočevič 6, Stegbauer 5, David 4, Haiblík, Maděra a Karlovský všichni po 2
Trojky: 27/10 – 29/7
Trestné hody: 19/15 – 14/11
Doskoky: 41 - 35
Osobní chyby: 17 - 23