
Odvrátí SLUNETA mečbol Brna?
Letošní play-off píše opět krásné basketbalové příběhy, od poněkud roztáhlou čtvrtfinálovou sérii mezi Nymburkem a Ostravou, přes písecký zimák až po vedení outsidera z Olomouce 3:1 nad druhou Opavou. Jedním z příběhů je i hodně sledovaná série mezi čtvrtým Brnem a pátým Ústím.
Tento duel naplňuje vše, co by si fanoušek mohl od čtvrtfinále slibovat, vyrovnaná utkání, tvrdé souboje, velké střely a akce na obou stranách a mnoho dalšího. SLUNETA se ve středu vrátila z Brna s nepořízenou, což znamená, že si mečbol vybojovalo Brno a v sobotu může čtvrtfinálovou sérii uzavřít.
Zatím ale oba celky držely domácí kurt a SLUNETA se určitě nevzdá bez boje. Poslední dva zápasy v Ústí vyhrála, když v obou atakovala stobodovou hranici. A právě ústecká ofenziva byla hodně skloňovaná po prvních dvou zápasech této série, které se hrály pod Špilberkem, tam se Reimerova ekipa sotva dostala přes 50 bodů. O to milejší pak bylo překvapení ústeckých fans, když v domácích zápasech dominoval ústecký útok. Nicméně série dospěla do klíčového, pátého zápasu, kde si měl jeden z celků vybojovat mečbol, a to se povedlo Brnu, když většinu utkání tahalo za kratší konec, ale SLUNETA se ne a ne utrhnout na větší rozdíl, rozdíl skóre byl stále pod hranicí 10 bodů a na přelomu 3. a 4. desetiminutovky trefili domácí několik trojek, to je nakoplo a najednou ztrácelo Ústí 11 bodů.
Tohle je ale play-off a žádný zápas není ztracený a Tomáš Vyoral, jako správný „clutch player“ trefuje trojku minutu a půl před koncem a snižuje na rozdíl pouhých 3 bodů. Navíc se podaří i ubránit a Ody Oguama snižuje už na nejmenší možný rozdíl. Následuje další úspěšná obrana, po níž si pro další body chce dojít Kris Martin, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti se nakonec z koše vytočí a Ústeckým už nezbývá než faulovat. Z čáry trestného hodu pak domácí Bálint stvrzuje mečbol pro Brno.
Nyní jsou karty rozdány jasně, pokud SLUNETA nechce ukončit sezónu ve čtvrtfinále, musí nyní zvládnout sobotní domácí utkání a vynutit si přitom rozhodující 7. zápas! Věříme, že nás v tom fanoušci nenechají a ukáží, kdo je ve SPORTCENTRU SLUNETA doma.
Tomáš Reimer:
„Poslední zápas v Brně nám bohužel protekl mezi prsty, kdy si myslím, že jsme měli určitě možnost vyhrát, což se v prvních dvou zápasech říci nedalo. Pro nás stále platí to samé, co na začátku série, udržet domácí neporazitelnost a jednou zvítězit v Brně. Musíme doma předvést maximální nasazení a chuť bojovat, protože tenhle tým má na to dvakrát zvítězit a postoupit do dalších bojů.“
Tomáš Vyoral:
„V posledním utkání se nám to nepovedlo dotáhnout, vždy nám chyběl jeden dva koše, abychom se utrhli na větší rozdíl, pak věřím, že bychom si mečbol dovezli my. Takhle musíme doma zabrat, těžko už budeme jeden druhého něčím překvapovat, oba trenéři jsou skvělí stratégové a své hráče vždy dobře připraví, takže rozhodují pak maličkosti na hřišti, bojovnost a jak jsme viděli nyní i v Brně, počet faulů jednotlivých hráčů. Když budeme hrát naši hru, dokážeme sérii ještě prodloužit.“
Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
David Žikla – zranění v dolní polovině těla
Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsBRN