Oba celky začaly zápas sedmibodovou šňůrou, hosté chtěli ukázat, že dnes rozhodně žádné drama nebude, ale stejnou odpověď měli i domácí hráči a stav byl 7:7. Domácí hru si vzal pod taktovku Lamb Autrey, jenž rozdával míče svým spoluhráčům a ti měli dobrou mušku. Bodový účet prvního dějství uzavřel trojkou ústecký Stegbauer na 25:23.

Vývoj utkání se nemohl líbit hostujícímu lodivodovi, a tak vyhecoval své hráče k mnohem agresivnější obraně a procento střelby Ústeckých šlo dolu. Ale i tak, vedení hlavně Tuckerem, dokázali držet s Nymburkem krok. Do šaten se šlo za hratelného stavu 41:47.

Jenomže utahování šroubů v mistrovské obraně pokračovalo a po přestávce, Ústečtí nehráli špatně, ale bylo pro ně hodně těžké a vysilující vytvořit si jakoukoli pozici. Náskok domácích se rychle vyhoupl na dvacet bodů a utkání se už dohrávalo z povinnosti.

SLUNETA končí v této smutné sezóně bez diváků na 8. místě, což můžeme s ohledem na turbulence v průběhu sezóny brát jako úspěch, i když to vlastně není splnění předsezónních cílů.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Jak už to v utkání s Nymburkem bývá, ať odehrajete špatný nebo dobrý zápas, většinou to nekončí vítězstvím. My ale dnes odehráli dobré utkání, kluci hráli s obrovskou energií. Ačkoliv nám chyběl Gligorije Rakočevič, neprohráli jsme nijak výrazně na doskoku, což byl klíč k tomu, že v první půli jsme drželi se soupeřem krok. Já bych chtěl poděkovat hráčům i realizačnímu týmu a vedení za ty tři měsíce, které jsem tu mohl být, a doufám, že se budeme vídat i nadále."

 

Dalibor Fait (SLUNETA Ústí nad Labem):

"Nepovedl se nám úvod, v prvních dvou minutách jsme zaostávali v útoku a především v obraně. Pak jsme ale zabrali a hráli mnohem lépe, než v předchozích dvou zápasech. Více jsme běhali, pouštěli si míč a bojovali na doskoku, což bylo klíčové. Myslím, že alespoň do začátku druhé půle jsme hráli vyrovnané utkání a můžeme být se svým výkonem spokojení.“

 

Oren Amiel (trenér Nymburka):
„Myslím, že Ústí hrálo dobře, byla to pro nás výzva, což je dobře, byl to dobrý souboj. Když jsme zvýšili tempo a agresivitu, tak jsme se ujali vedení, ale myslím, že to byl dobrý basketbal pro všechny. Přeji trenérovi Šotnarovi hodně štěstí do další sezóny, dle mého názoru si vede velmi dobře. Doufám, že se uvidíme příští sezónu.“

 

Petr Šafarčík:
„My jsme dneska chtěli navázat na předchozí dvě utkání, kdy jsme dobře začali, dokázali jsme si vybudovat rozdílový náskok už do poločasu. To se nám dnes ale nepodařilo, Ústí dnes začalo velmi dobře a zaslouží si pochvalu, protože ten první poločas nám hodně zatápěli, ale my jsme si srovnali nějaké detaily v poločase a pak ten nástup do druhé půle byl dobrý a rozhodující. Jak jsme utekli na dvacet bodů, tak šlo vidět i na domácích hráčích, že nemají moc síly na to vzdorovat. Jsem rád, že jsme si to takhle pohlídali a dokázali to dotáhnout.“

SLUNETA Ústí nad Labem – ERA Basketball Nymburk 69:93 (25:23, 41:47, 50:70)
Body domácí: Hanes a Haymond po 13, Autrey 11, David 10, Fait 9, Stegbauer 5, Haiblík a Pecka po 3, Karlovský 2
Body hosté: Hruban 16, Harding 14, Dalton 13, Obasohan 12, Palyza 11, Prewitt 10, Benda 9, Kovář 5, Šafarčík 2, Tůma 1
Trojky: 37/9 – 29/9
Trestné hody: 12/8 – 20/16
Doskoky: 42 - 50
Osobní chyby: 19 - 17
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Ohlasy po zápase: